Naujienos
Kainos patrauklios, naujų būstų - vis mažiau
2010-04-19
balsas.lt SAVAITĖ
 
Iki šiol nedrįsę leisti santaupų tokiems stambiems pirkiniams kaip būstas, atrodo, jau gali atsikvėpti – net ir naujos statybos kainos pasiekė prieš 3-4 metus buvusį lygmenį. Tačiau nusprendę investuoti ir pasidairę po nekilnojamojo turto pardavėjų svetaines įsitikina – pasiūla ėmė trauktis.

„Kaip ir prognozavome, padėčiai stabilizavusis ir žmonėms vėl pradėjus domėtis rentabilaus nekilnojamojo turto įsigijimu, naujos statybos būsto rinka yra susitraukusi beveik penktadaliu. Taip yra todėl, kad praėjusiais metais neatsirado pasiryžusių imtis naujų daugiabučių statybos. Tiesa, šiemet rinka dar taip pat sustingusi. Nors ir gali atsirasti naujų projektų, iki buto raktelių – dar toli“, – sako ilgametės nekilnojamojo turto vystytojos „MG Valdos“ turto valdymo direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Parduoda paskutinius būstus
Tiek sostinės Šiaurės miestelyje išvystytame „North Star“ komplekse, tiek ir ramiuose Antakalnio „Smėlio namuose“ bendrovės atstovė vardija daugiau nei 80 procentų gyvenamojo būsto užimtumą.

„Būstus statėme didžiulės konkurencijos sąlygomis, pasiekėme, kad mūsų vizitine kortele taptų kokybė. Matyt, tai ir lėmė sėkmę. Šiandien abu projektai beveik išparduoti, o kad greičiau galėtume užbaigti šiuos ir imtis naujų darbų, paskutiniams pirkėjams suteiksime naujų palankių sąlygų“, – pasakoja bendrovės atstovė. 

Ji neslepia, jog pirmaisiais krizės mėnesiais butus įsigiję pirkėjai dar niekuo nesiskyrė nuo prieš krizinio laikotarpio. Jie rinkosi daugiausiai didesnės kvadratūros, erdvesnius būstus. Norom nenorom išmokę taupumo pamoką, šiuo metu miestelėnai dažniau renkasi mažesnius ir mažiau eksploatacinių kaštų pareikalausiančius būstus.

„Tiesa, didžioji dalis Šiaurės miestelyje įsikūrusiame „North Star“ name likusių laisvų būstų – dviejų kambarių, iki 58 kv. m butai, o „Smėlio namuose“ pirkėjų tebelaukia plotų įvairovė“ – apie laisvų būstų dydį pasakoja S. Survilaitė-Mekionienė, – „Būsimieji šių būstų savininkai tam tikra prasme išlošė. Juk jie įsikels ne tik į valstybinei komisijai priduotus, visiškai sutvarkytus namus, bet ir paskutinieji juos įsirenginės. Naujakurių lauks rami, tvarkinga aplinka ir praktiškai jokio triukšmo už sienos – dauguma kaimynų juk jau gražiai įsikūrę, keli mėnesiai kaip gyvena moderniuose naujuose namuose“.

Pirkėjai kur kas dėmesingesni
„MG Valdos“ atstovės teigimu, šiuo metu vėl atkutę pirkėjai pasižymi kur kas didesniu dėmesingumu detalėms. Nors vis mažėjančią naujos statybos būstų pasiūlą kai kurie klientai patiria savo kailiu – kas nors kitas tiesiog iš panosės nudžiauna nusižiūrėtąjį butą, – tai nesumažina noro išsiaiškinti menkiausias naujojo „taikinio“ savybes, pabendrauti su galimais kaimynais, „iš pirmų lūpų“ išgirsti, kaip atrodo gyvenimas tame name.

„Prieš kelis metus pirkę bet ką dar iš planų, šiuo metu žmonės labai atsargiai vertina investicijas. Štai nužiūrinėjantys paskutiniuosius „Smėlio namų“ butus perklausia, ar čia tikrai yra rakinama dviračių saugykla, domisi, kas fotografavo laiptinėje kabančias Maroko smėlynų ir kitas autorines nuotraukas. „North Star“ būstų pirkėjus labiau domina kiti dalykai – ar namo teritorija išties stebima video kamera. Apžiūrinėjantys būstus vietoje, būtinai paprašo parodyti, kaip atrodo 1400 kvadratinių metrų dydžio, namo terasoje įrengta vaikų žaidimų aikštelė – žmonės nori įsitikinti, ar čia tikrai taip erdvu“, – pasakoja „MG Valdos“ atstovė. Daugelis, pasak jos, taip pat nueina ir apžiūri šalia namo pasodintą parkelį, čia dailiai išdėliotus takelius – gražią aplinką jau taip pat mokama įvertinti.

Ji priduria puikiai suprantanti tokius pageidavimus. Juk būstą renkamasi ne vieneriems metams į priekį, tad įsitikinti, kad jis tikrai atitinka pardavėjų aprašymus – būtina. Tuo labiau, kad šiandien, kai naujieji būstai jau atlaikė savo pirmąją šaltą žiemą, tai padaryti tikrai paprasta.