Naujienos
Paskelbti konkurso "Už darnią plėtrą" nugalėtojai
2010-04-15
Verslo žinios
 
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija paskelbė nekilnojamojo turto projektų konkurso „Už darnią plėtrą 2009” laimėtojus. Konkursas rengiamas jau trečius metus iš eilės.
 
Gyvenamosios statybos kategorijoje laimėjo UAB "Eika" projektas "Santariškių namai", tarp komercinių pastatų geriausiu pripažintas UAB "Swedbank valdos" konkursui teiktas naujasis "Swedbank" administracinis pastatas. Geriausiu pramoninės paskirties projektu pripažintas Kauno laisvosios ekonominės zonos specialusis planas.
Garbės raštais apdovanoti dar trys projektai: UAB „MG Valda“ išplėtotas gyvenamasis ir komercinis kompleksas „North Star“, SBA įmonių grupės UAB „Pastatų idėjų įgyvendinimas“ verslo centras „Green Hall“ ir „Nakcižibio poilsio namai Varėnos rajone.
 
Dėl apdovanojimų šįkart varžėsi 20 projektų: 9 gyvenamosios statybos kategorijoje, 9 komerciniai pastatai ir 2 daugiafunkciai.
Renkant nugalėtojus buvo vertinama pastatų architektūra ir statybų kokybė, taip pat atsižvelgiama, ar pastate pritaikytos energiją taupančios technologijos. Komisija šiemet daug dėmesio kreipė ir į tai, ar įgyvendinant projektus buvo panaudota Lietuvos gamintojų produkcija.
Tačiau svarbiausia komisijai buvo, ar projektai atitinka darnios plėtros principus. „Sėkmė lydi tuos objektus, kurių pastatai harmoningai pritampa prie esamos aplinkos, susiklėsčiusios infrastruktūros ir viešųjų erdvių ar net patys tampa aktyvia visuomenės gyvenimo dalimi“, - apibendrina Dalia Bardauskienė, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorė.