Naujienos
Ant popieriaus lapo - svajonių kambariai
2008-09-19
Lietuvos rytas, Sostinė
 
Apie kokį kambarį svajojate jūs, „Vaikų savaitgalio“ skaitytojai? Čiupkit į rankas popieriaus lapą, dažus ar pieštukus ir nupieškite.
„Vaikų savaitgalis“ ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG Valda“ rengia piešinių konkursą „Mano svajonių kambarys“. Dalyvauti kviečiame visus vaikus, kurie namuose turi ar dar tik svajoja apie savo kambarį.
 
Suaugusieji, kitaip nei vaikai, dažniausiai mano, jog namuose svarbiausia turėti daug įvairių praktiškų daiktų – televizorių, šaldytuvą, spintą, elektrinę viryklę ar lovą. Vaikams svarbiausia, kad daiktai kambaryje būtų gražūs ir įdomūs. Juk darželinuko ar moksleivio kambarys – tai tarsi atskiri namai namuose, tik nedideli.Spalvingame kambaryje vietą suranda žaidimai, rašomasis stalas, kompiuteris, taupyklė, pasakų knyga, futbolo kamuolys ar užmigti padedantis pliušinis meškutis.
 
Neabejojame, jog vaikams patiktų, jei lova jų kambaryje virstų piratų laivu ar princesės guoliu. Tikriausiai vieniems patiktų gėlėtos kambario sienos, o kiti gal norėtų žalių grindų, ant lubų nupieštos vaivorykštės ir ant sienų žydinčių medžių. Tikimės, kad piešiniuose visa tai išvysime.
Jei nenorite piešti savo kambario, galite popieriuje pavaizduoti savo svajonių klasę.
 
Pasistengti tikrai verta, nes bendrovė „MG valda“, kurioje jau trylika metų dirba draugiškas kolektyvas, besirūpinantis butų, biurų, parduotuvių ir kitų didelių namų statyba mūsų šalyje bei Latvijoje, įsteigė puikių prizų.
 
Galima sakyti, jog „MG valda“ rūpinasi, kad kuo daugiau šeimų su savo vaikais apsigyventų naujuose ir šiuolaikiškuose būstuose. Bendrovė ypač remia daugiavaikes šeimas. Pavyzdžiui, vieno sostinės gyvenamojo namo naujakurių šeimoms paruošė staigmenų – žaismingai įrengė vaikų kambarius.
 
Pirmąją vietą piešinių konkurse iškovojusi klasė laimės išvyką į Latviją, puikius Rundalės rūmus. Tai didžiausias baroko ir rokoko stiliaus statinys Latvijoje, 28 kilometrai į rytus nuo Jelgavos. Rūmuose yra net 138 kambariai. Kalbama, kad kai kuriuose jų naktimis vaidenasi keistomis aplinkybėmis mirusios dvi rūmų gyventojos. Pilyje būta ir vaikų kambarių, kurie dabar atrodo lyg iliustracijos iš pasakų knygų. Rūmai pastatyti XVIII amžiaus pradžioje, juose buvo gyvenama iki 1920 metų, o vėliau čia veikė pradžios mokykla. Dabar Rundalės rūmuose – muziejus.
 
Antrąją vietą laimėjusiam vaikų kolektyvui atiteks trys patogūs ir spalvingi sėdmaišiai iš specializuoto interjero centro vaikams „Victoriana Child“. Trijų trečiųjų vietų nugalėtojai gaus dovanų ant sienų kaip mozaikas lipdomas dekoracijas, kurių piešinyje išryškėja didingo miesto kontūrai.
 
Konkurso dalyviai kitoje piešinio pusėje turi nepamiršti užrašyti tikslaus savo mokyklos ar namų adreso, nurodyti amžių bei telefono numerį. Piešinius „Mano svajonių kambarys“ siųsti adresu: „Vaikų savaitgalis“, „Lietuvos rytas“, Gedimino pr. 12a, 01103 Vilnius.