Naujienos
Studentai metus nemokės komunalinių mokesčių
2008-08-02

Jau nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos sostinės nekilnojamo turto vystytoja UAB „MG Valda“ visiems studentams, nusprendusiems pirkti butą naujuose Vilniaus gyvenamųjų namų kompleksuose „North Star“ ir „Smėlio namai“ įteiks dovaną – pirmuosius metus jiems nereikės mokėti komunalinių mokesčių. Tokia dovana bus suteikiama studentams, įsigysiantiems būstą netoli mokslo įstaigų
 
Kaip teigia UAB „MG Valda“ pardavimų projektų vadovas Mantas Umbrasas, siekiama patenkinti studentų poreikius ir sudaryti jiems palankesnes įsikūrimo sostinėje sąlygas. „Dauguma studentų – jauni, profesiją dar tik pasirinkę žmonės, gaunantys kuklią stipendiją ar dirbantys ne pagal specialybę. Patys kažkada studijavome ir gerai prisimename, kaip tuomet norėdavosi gyventi aktyviai, visur dalyvauti, keliauti, linksmintis. Deja, pramogoms ne visuomet užtekdavo pinigų“, – mintimis dalijasi M. Umbrasas. Pašnekovo teigimu, šių dienų studento situacija panaši. Nors kai kurie šiuolaikiniai studentai dirba, vis dėlto, didžiąją laiko dalį visi privalo praleisti mokslo įstaigose. Įsigyti ar, tuo labiau, išlaikyti nuosavą būstą jaunam asmeniui yra pakankamai sunku.

 

„Bendrabučiai lieka bendrabučiais. Nors ir smagu būti su kompanija, dabartiniai bendrabučiai – fiziškai pasenę, reikalaujantys kapitalinio remonto. Nei virtuvės prietaisai, nei dušų kabinos nėra nauji, todėl sunku kalbėti apie elementarų komfortą“, – pastebi M. Umbrasas. Pasak jo, gyvenantieji nuosavame būste turi žymiai palankesnes sąlygas mokslui ir poilsiui nei bendrabučių nuomininkai. Studentai, pasirinkę gyventi naujame, UAB „MG Valda“ vystomame nuosavame būste, galės būti ramūs dėl kokybiško įrengimo, erdvės, patikimos bei saugios kaimynystės.

 

„Vis dėlto, šiandieninis studentas – jaunas, racionalus ir perspektyvus žmogus, kuris rytoj galbūt valdys didžiulės vertės kapitalą. Mes tikime jo ateitimi ir norime paskatinti jau šiandien siekti savo svajonių, aktyviai gyventi, mokytis, – teigia UAB „MG Valda“ pardavimų projektų vadovas. – Ir nelaukdami, kol jaunas žmogus „atsistos ant kojų“, mes jam dovanojame nemokamą gyvenimo pradžią nuosavame būste“.

 

Kaip teigia pašnekovas, „North Star“ naujakurių patogumui puikiai pritaikyta susisiekimo infrastruktūra. Šiaurės miestelyje statomas gyvenamasis namas lengvai pasiekiamas automobiliu ar visuomeniniu transportu iš bet kurios miesto dalies. Už 2 km nuo jo esančią Katedros aikštę automobiliu galima pasiekti per beveik 5 minutes. Artimiausia visuomeninio transporto stotelė – vos už 150 m. nuo pastato. Puikiu susisiekimu su įvairiomis miesto dalimis pasižymi ir kitas studentams siūlomas būstas – „Smėlio namai“, iškilsiantis miškelių ir parkų apsuptyje, ramiajame Antakalnio rajone. Netoliese – Antakalnio gatvė bei Šilo tiltas. Ketinančiam prasiblaškyti senamiestyje kelionė automobiliu ar viešuoju transportu užtruks vos kelias minutes.

 

Jaunuoliams nekils problemų ir dėl susisiekimo su mokslo įstaigomis – naujieji „Smėlio namai“ statomi šalia Saulėtekio studentų miestelio, kur įsikūrusios didžiosios Lietuvos aukštosios mokyklos: Vilniaus universitetas (VU), VU Tarptautinio verslo mokykla (TVM), Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Mykolo Romerio universiteto I-ieji rūmai. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją ir „Smėlio namus“ skiria vos keliasdešimt metrų atstumas.

 

Tuo tarpu iš Šiaurės miestelyje įsikūrusio „North Star“ labai patogu pasiekti Mykolo Romerio universiteto II-uosius rūmus – vos keletas stotelių puikiai šioje miesto dalyje išvystytu viešuoju transportu. Taip pat nedidelis atstumas skiria „North Star“ kompleksą ir Vilniaus universiteto Istorijos bei Filologijos, Žurnalistikos fakultetus, Vadybos ir ekonomikos universitetą (ISM), Vilniaus dailės akademiją, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. 

 

Atstumai iki mokslo įstaigų – labai svarbūs skubantiems, laiką ir komfortą vertinantiems jauniems žmonėms. Tačiau patogus susisiekimas – ne vienintelis „Smėlio namų“ ar „North Star“ privalumas. Ramioje Antakalnio vietoje įsikūrę „Smėlio namai“ išsiskiria ypač jaukia aplinka – skoningai apželdinta namo teritorija aptverta medine tvorele ir apšviesta moderniais, žemėje įmontuotais šviestuvais. Pastato išorei dekoruoti naudojamos fasadinės plokštės pasižymi itin gera šilumine izoliacija. Sąnaudas šildymui taupys ir mineraline vata apšiltinti balkonai. O natūralumu pasižymės mediniai namo langai. Be to, „Smėlio namuose“ įrengta trečdaliu daugiau automobilių stovėjimo aikštelių, nei reikalaujama pagal normatyvus, taip pat suprojektuotos specialios rakinamos patalpos dviračiams saugoti.

 

M. Umbraso nuomone, studentams, kurie vertina šiuolaikinio didmiesčio šurmulį ir greitą gyvenimo tempą, tačiau mėgsta gražią aplinką, turėtų patikti daugiafunkcis kompleksas „North Star“. Pastatas išsiskiria ryškiu, konceptualiu šiuolaikiniu dizainu ir jaukia, žalia aplinka. Vienas pagrindinių komplekso privalumų – šalia esantis net pusės hektaro dydžio parkas. Natūralų miškelį priminsiantis parkas bus apsodintas paaugintais beržais, liepomis, klevais, vilkmedžiais, pušimis bei dailia alyvų gyvatvore. Jame bus įrengtos atskiros  poilsio zonos. Tamsiuoju paros metu parko takelius apšvies specialūs šviestuvai. „Labai rūpinamės gyventojų saugumu, todėl įrengėme visą pastato teritoriją stebinčias videokameras. Jų išlaikymas nieko nekainuos namo gyventojams “, – teigia p. Umbrasas. Pasak jo, saugumą „North Star“ gyventojams užtikrins ir uždaras vidinis kiemas bei  kodinės spynos“.

  

Pasak pašnekovo, gyvenamieji „North Star“ ar „Smėlio namai“ – tinkama vieta šiuolaikiniams studentams. „Daug besimokantiems būtina turėti ramybės oazę, į kurią galima pabėgti po studijų ar darbų. Privatumas, jauki, žaliuojanti aplinka, saugumas, šiuolaikinio žmogaus poreikius atitinkantis komfortas ir puikus susisiekimas su mokslo įstaigomis – tai ir yra šiuolaikinio studento namai“.