Naujienos
Konkursas - metų projektas
2008-07-02
City24.lt
 
Priimdama naujo laikotarpio poreikių ir kokybės iššūkį, ši nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovė Šiaurės miestelyje sukūrė naujo tipo daugiafunkcinį pastatų kompleksą – biurų pastatą ir gyvenamąjį daugiabutį.
Kuriant „North Star” kompleksą, buvo kruopščiai apgalvota kiekviena smulkmena, tad kiekvienas gyventojas čia galės jaustis radęs savo tikruosius namus, atsipalaiduoti ir kurti savo gyvenimą, ir galiausiai – jaustis gyvenąs po laiminga žvaigžde – taip savo projektą, pavadintą Šiaurinės žvaigždės garbei, pristato vystytojai.
19 tūkst. kv. m. bendro ploto kompleksui priklauso du modernūs pastatai – 10 500 kv. m. ploto biurų pastatas ir 8 500 kv. m. dydžio septynių aukštų gyvenamasis namas.
Septynių aukštų gyvenamajame pastate, atsižvelgdami į savo poreikius, pirkėjai gali rinktis 1–4 kambarių butus nuo 36 iki 92 m2.
Didžiulis dėmesys skirtas ne tik konceptualiam dizainui, bet ir komforto bei jaukios erdvės kūrimui. Didžioji „North Star“ vidinio kiemo dalis bus skirta namo gyventojų rekreaciniams poreikiams. Suplanuota apželdinta poilsio zona, erdvi vaikų žaidimo aikštelė, greta žadama pasodinti parką, nutiesti pasivaikščiojimų takelius su grindiniu apšvietimu.
Projekto vystytojai pusės hektaro parke ketina sodinti beržus, liepas, klevus, vilkmedžius ir pušis, todėl jis primins natūralų miškelį, kuriame gyventojai galės atsikvėpti nuo greito didmiesčio ritmo bei įkvėpti gryno oro.
Projekto vystytojai teigia ypač daug dėmesio skiriantys būsto saugumui - nuo nepageidaujamų svečių ir triukšmo gyventojus saugo uždaras vidinis kiemas ir kodinės spynos, o teritorija visą parą stebima vaizdo kameromis.
Cokoliniame namo aukšte įrengta moderni automobilių aikštelė. Namo gyventojai galės lengvai ir greitai patekti į ją liftu. Aikštelėje bus įdiegtos visos reikalingos šiuolaikiškos sistemos, o įvažiavimą į ją saugos specialus užtvaras – čia negalės patekti pašaliniai. Gyventojų svečiai savo automobilius galės statyti jiems skirtoje automobilių stovėjimo aikštelėje Verkių gatvės pusėje.
Ypatingai saugi ir jauki didelė vaikų žaidimų aikštelė, įrengta 1 400 kvadratinių metrų terasoje. Žaidžiančius vaikus saugos tvirti, daugiau nei 2 metrų aukščio atitvarai. Jie bus perregimi, kad terasoje besiilsintiems neužstotų saulės šviesos. Įrengtos aikštelės teritorija suplanuota taip, kad vietos užteks ir vaikų žaidimams, ir suaugusiųjų poilsiui.
Naująjį kompleksą bus lengva pasiekti tiek automobiliu, tiek visuomeniniu transportu iš bet kurios miesto dalies. Atstumas nuo „North Star” iki Katedros aikštės – vos 2 kilometrai, o Vilniaus senamiestis automobiliu pasiekiamas mažiau nei per 5 minutes. Visuomeninio transporto stotelė, pro kurią juda transportas pagrindiniais miesto maršrutais – vos už 150 m.
„North Star” – tai vieta, kurioje dera praktika ir estetika, šiuolaikiškumas ir patvarumas. Darbo ir gyvenimo pusiausvyros idėją įkūnijančio komplekso statybą planuojama baigti 2009 m. kovo mėn.

„Metų projekto 2008” komisijos narių komentarai:

Ingrida Karkalienė
Komisijos pirmininko Algirdo Kaušpėdo įgaliota atstovė, „JP būstas“ direktorė:
Projekto vieta – Šiaurės miestelis. Ne be reikalo jaunos šeimos, gaunančios vidutines ar aukštesnes pajamas, vertina šį rajoną. Čia pakankamai gerai išvystyta socialinė infrastruktūra, netoliese miesto centras, iš čia patogu keliauti ir į darbą, ir pramogauti.
Šį projektą priskirčiau vidutinės klasės projektams ne tik dėl jo vietos mieste, bet ir dėl pačio produkto savybių bei kainodaros.
Džiugu, kad pastatų kompleksas turi savitą nepretenzingą architektūrinę išraišką, buvo skirtas dėmesys gyvenamosios ir komercinės veiklų atskyrimui, originaliai išsaugota kiemo erdvė, nepaaukojant ploto vien automobilių parkavimui.
Manau, statytojas gerai įvertino potencialių klientų lūkesčius ir poreikius bei suformavo atitinkamą produktą. Pardavimo rezultatai liudija, kad projektas pavykęs. Laisvi likę nepatraukliausi butai, kuriuos pardavėjai siekia parduoti, siūlydami gerą kainą ir nemokamą parkavimo vietą.
Užsukus į interneto svetainę, galima pastebėti, kad statytojas rūpinasi klientu, laukiančio įsikūrimo dienos. Tikiuosi šis rūpestis lydės pirkėją ne tik iki įsikūrimo, bet ir toliau gyvenant naujuose namuose.
Šiame projekte pasigedau vienintelio dalyko – pilno įrengimo pasiūlymo.
Vertinu šį projektą labai gerai.

Tomas Pulikas
„Hansabanko“ Būsto finansavimo departamento Pardavimų palaikymo skyriaus vadovas:
„North Star“ tai vienas paskutiniųjų daugiabučių namų statomų dar nepanaudotoje Šiaurės miestelio teritorijoje. Neužstatytų plotų beveik nebeliko. Tiesa, pats projektas yra daugiafunkcinis pastatų kompleksas, kurio didesnė ploto dalis bus skirta biurams. Pastarojo pastato dalis atliks ir priedangos funkciją nuo vis judresne tampančios Ulonų gatvės, kuri yra vienas pagrindinių įvažiavimų į Šiaurės miestelį. Visas kompleksas gyvens tarsi du gyvenimus, dieną atgys biurai, vakarais ir savaitgaliais – gyvenimas virs butuose.
„North Star“ lokacija susisiekimo prasme tikrai patraukli, nes iš čia tiek visuomeniniu, tiek nuosavu transportu pakankamai lengvai galima pasiekti visas reikalingas Vilniaus dalis. Iki miesto centro ar senamiesčio per daug nepavargstant galima nužingsniuoti ir pėstute. Būsimiems naujakuriams turėtų patikti, kad visai šalia yra visa reikalinga infrastruktūra, t.y. švietimo įstaigos, prekybos ir pramogų centrai.
Projekto vystytojai daug dėmesio žada skirti aplinkos formavimui, vidiniame komplekso kieme įrengdami poilsio zoną su vaikų žaidimo aikštele. Dar įspūdingiau atrodo pažadas šalia projekto pasodinti nedidelį parką, kuris džiugintų ir kitus Šiaurės miestelio gyventojus.

Jūratė Černiauskienė
„ŽIA valda real estate“ Tarpininkavimo departamento direktorė:
„North star“ projekto vystytojai šį projektą vysto gana patrauklioje strategine prasme Vilniaus vietoje. Buvusio Šiaurės miestelio teritorija šiuo metu yra gana mėgiama vilniečių naujakurių būtent dėl savo strategiškai patogios vietos.
Šis projektas patrauklus tuo, kad yra atokiau nuo naujai išvystytos labai jau tankiai užstatytos gyvenamųjų namų zonos, tačiau turi kitą minusą – yra labai judrioje ir triukšmingoje vietoje. Norisi tikėti, kad prieš šio projekto namo langus neišdygs nauji namai ir gyventojai galės džiaugtis erdve, kurią vystytojai žada paversti patraukliu parku.
Komplekso vieta yra labai judrioje dviejų gatvių sankirtoje. Šį trūkumą vystytojai kartu su architektais bando išspręsti gana paprastu, bet racionaliu būdu - gyvenamojo namo erdvę bandoma bent iš dalies atriboti nuo aktyvios gatvės triukšmo, pastatant arčiau gatvės biurų kompleksą.
Įdomus ir mielas vaikų žaidimo aikštelių ir poilsio zonos erdvioje bei saugioje terasoje įkurdinimas, turint omenyje, kad namas yra tikrai judrioje dviem gatvėmis apribotoje vietoje. Šio namo gyventojai galės džiaugtis ir balkonais, kurie numatyti kiekvienam butui. Dalinė apdaila, kurią siūlo vystytojai taip pat yra pakankamai gerai sukomplektuota. Manau, kad projektui būtų tik į naudą, jei vystytojai pasiūlytų pirkėjų pasirinkimui butus ir su pilna įranga.
Nors skambiai pavadinto projekto „North Star“ šūkis – „Naujos kartos butai“ skamba pretenzingai ir nelabai atspindi ekonominės klasės būsto ypatybių, tačiau vystytojams išties galima atleisti šį polėkį, nes šio projekto sprendimuose įžvelgiamas jų noras esamoje situacijoje pasiūlyti naujakuriams racionaliausius sprendimus.

Indrek Klaassen
UAB „Arco Real Estate“ direktorius
Vienas iš pagrindinių šio projekto privalumų – patraukli vieta – Žirmūnuose esantis Šiaurės miestelis. Čia puikiai išvystyta infrastruktūra, arti prekybos centrai, mokyklos, susisiekimas su centru bei kitais rajonais yra gana patogus. Todėl nenuostabu, kad vienas po kito šiame mikrorajone kyla namai bei nauji projektai, paverčiantys ankščiau buvusį karinio miestelio įvaizdį patraukliu daugumai gyventojų. „North Star“ iš jų išsiskiria tuo, kad namas yra kiek atokiau nuo kitų namų ir taip išvengta daugumai projektų būdingos ydos, vadinamos „langai į langus“, kuri yra būdinga ir daugeliui čia jau pastatytų namų.
Kalbant apie kainas, jos yra daugiau mažiau panašios, lyginant su tokio tipo projektais šiame rajone. Likusių laisvų butų kainos svyruoja tarp 6000-7000 Lt už kv. m. su daline apdaila. Atsižvelgiant į tai, kad iš 124 butų šiuo metu laisvų yra likę tik 34, o namas dar net nebaigtas statyti, galima spręsti, kad kaina, kokybė bei vieta atitinka gyventojų poreikius. Projekto vystytojas UAB „MG Valda“ taip pat kelia pasitikėjimą ir leidžia gyventojams tikėtis kokybės bei dėmesingumo.
Vystytojas stengiasi pateisinti savo vardą - naujuose butuose planuojama įrengti beveik 300 vietų požeminė stovėjimo aikštelė, kuri turėtų visiškai patenkinti gyventojų poreikius. Taip pat nemažai dėmesio skiriama saugumui. Planuojama, kad teritoriją visą parą stebės vaizdo kameros.
Kuriant jaukumą, atsižvelgta ir į aplinką: čia planuojama apželdinti ir sutvarkyti plotą, esantį aplink namą, įrengti vidinį kiemą su vaikų žaidimo aikštelėmis ir poilsio zonomis. Pateikti butų išplanavimai racionalūs.
Vienas didesnių trūkumų yra toks, kad namas yra arti gatvės, bei jo architektūriniai sprendimai nelabai skiriasi nuo daugumos šiuo metu statomų ar jau pastatytų namų projektų. Bet galbūt šiuos trūkumus iš dalies atperka racionali kaina ir strategiškai patraukli vieta.
Šis projektas atitinka vidutines pajamas gaunančio vartotojo keliamus reikalavimus. Aš jį vertinu teigiamai.

City24.lt komentaras:
„North Star“ tai - šiuolaikiškas, kokybiškas būstas už racionalią kainą. „City24.lt” šį projektą rekomenduoja jauniems, aktyviems žmonėms, kurie šiame rajone ras visa, ko reikia patogiam ir kokybiškam gyvenimui užtikrinti: sporto klubus, parduotuves, kavines ir t. t. Tai ideali vieta gyventi tiems, kurių darbo vieta – būtent šioje miesto dalyje.