Naujienos
Buto pirkėją apsispręsti paskatina ir po langais žaliuojantys medžiai
2008-03-27
Lietuvos rytas
 
Kokiame bute įsikurs vilnietis, vis dažniau lemia ne tik būsto kaina, bet ir vaizdas pro langą. Specialistai įsitikinę, jog naujo projekto sėkmė labai priklauso ir nuo aplinkos apželdinimo.

Pirkėjai tampa vis išrankesni. Tuo jau ne kartą įsitikino nekilnojamojo turto bendrovių specialistai. Kad naujas būstas būtų patrauklus klientui, nebeužtenka vien pastatyti naują namą. Vis daugiau dėmesio kreipiama ir į aplink namus esančią aplinką, vaikų žaidimų aikšteles. „Esame tokia tauta, jog net ir mieste ieškome žalumos. Projektuodami naują daugiabutį didelį dėmesį pradėjome skirti ir aplinkai. Klientai nori, kad ir įsigiję butą jie galėtų jaustis kaip nuosavame name. Jiems svarbu, kad pro langus matytųsi žaliuojantys medžiai“, – teigė nekilnojamojo turto bendrovės „MG Valda“ turto valdymo direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Atsižvelgia ir į aplinką
 Pasak S.Survilaitės-Mekionienės, šiandieninė nekilnojamojo turto rinka leidžia gyventojui rinktis. Dėl to naujų projektų vykdytojai privalo pasukti galvas, kaip pritraukti naujus pirkėjus. „Žmonės yra pavargę nuo urbanizacijos, dėl to jie vis dažniau atsigręžia į gamtą. Pirkėjas, kuris galvoja ir renkasi sau gražius ir jaukius namus, tikrai atkreips dėmesį į aplinką. Jam svarbu, kad jis kartu su savo vaikais galėtų išeiti pasivaikščioti ne šaligatviu, bet parko taku“, – įsitikinusi S.Survilaitė-Mekionienė.
 
Vilios alyvų gyvatvorė
Vienas „žaliausias“ bendrovės „MG Valda“ įgyvendintas projektas bus Šiaurės miestelyje iškilsiantis daugiabutis „North Star“. Šalia septynių aukštų pastato bus apželdinta pusė hektaro teritorijos. Čia bus padarytas parkas, kuriame augs pušys, liepos, klevai. Nebus iškirsti ir jau augantys medžiai. Žalią zoną paįvairins ir 31 metro ilgio alyvų gyvatvorė. „Į aplinkos apželdinimą nepažiūrėjome atsainiai. Dėl to stengėmės parinkti tokius medžius, kurie užaugę neužstotų saulės šviesos, tačiau būtų išskirtiniai. Labai džiaugiamės alyvų gyvatvore, kuri tokia bus kol kas vienintelė Vilniuje. Ji šiam projektui suteiks išskirtinumo", - teigė S.Survilaitė-Mekionienė. Būsimame parke bus sodinami jau ūgtelėję medžiai – 5-7 metų. Taip ketinama medžius apsaugoti nuo vandalų niokojimo.
 
Aplinka rūpinsis gyventojai
Ulonų gatvėje pasodintas parkas bus atviras visiems gyventojams. Tai turėtų tapti vieta, kur laisvalaikį galės leisti ne tik „North Star“ namo, bet ir kiti Žirmūnų gyventojai. „Šis parkas bus per mažas visiems Žirmūnams, tačiau viliamės, jog jis taps jauki poilsio vieta ir aplinkinių namų gyventojams. Gal ten net kas nors skirs pasimatymus“, – šypsodamasi svarstė S.Survilaitė-Mekionienė. Kiek bus investuota į naujojo parko apželdinimą, projekto rengėjai kol kas neišduoda. Tačiau neslepia, jog tai bus nemažai investicijų pareikalausiantis projektas. „Aplinka apželdinama tik pabaigus statyti pastatus, o tai bus tik kitais metais. Būtent dėl to dar negalime tiksliai pasakyti, kiek kainuos šis parkas.  Tikimės, jog jis nebus paliktas likimo valiai ir gyventojai juo rūpinsis“, – sakė „MG Valda“ turto valdymo direktorė.