Naujienos
Vaikų žaidimų aikštelė - uždaroje terasoje
2008-02-14
Lietuvos rytas
 
Šiaurės miestelyje iškilsiančiame „North Star“ komplekse žaidimų aikštelės bus įrengtos terasoje virš cokolinio pastato aukšto. Projekto autoriai įsitikinę, kad tėvai nuo šiol galės būti ramesni dėl vaikų saugumo.

 

„North Star“ komplekse ypač saugią ir didelę vaikų žaidimų aikštelę žadama įrengti net 1400 kvadratinių metrų dydžio terasoje. Ji bus įrengta ant pastato cokolinio aukšto stogo, po kuriuo įrengtos automobilių statymo vietos. Tokia uždara vaikų žaidimo aikštelė, įrengta daugiabutyje, sostinėje, anot projekto autorių, kol kas yra naujiena. Vaikų žaidimų aikštelė terasoje užims 220 kvadratinių metrų plotą, o vaikus nuo gatvės saugos tvirti, daugiau nei dviejų metrų aukščio atitvarai. Aptvėrimai bus perregimi, kad terasoje besiilsintiems gyventojams nebūtų užstota natūrali saulės šviesa. Name gyvensiantys vaikai į žaidimų vietą galės patekti iš karto išėję pro laiptinės duris.
 
Terasą apželdins
 „Saugumas yra vienas esminių žmogaus poreikių. Kokybiška žaidimų aikštelė labai reikalinga, kad gyventojai jaustųsi ramūs dėl savo vaikų“, – teigė „North Star“ projektą vystančios bendrovės „MG Valda“ rinkodaros vadovė Ieva Balkevičiūtė. Terasoje įrengtoje žaidimų aikštelėje bus įrengtos sūpynės, lipynės, smėlio dėžė. Kaip žaidžia jų vaikai, tėvai galės stebėti sėdėdami ant toje pačioje terasoje įrengtų suoliukų. Komplekso „North Star“ statytojai teigia, jog visa ši poilsio ir žaidimų zona bus apželdinta veja, krūmais ir medeliais. Projekto autoriai įsitikinę, kad bendra ir apsaugota aikštelė skatins artimiau bendrauti kaimynystėje gyvenančius bendraamžius. Vaikų draugystė sutvirtins jų tėvų santykius, o tai padeda kurti namo bendruomenę.
 
Gali užsikrėsti ligomis

Projekto „North Star“ vystytojai įsitikinę, kad jau seniai laikas daugiabučiuose įrengti tokias uždaras žaidimų aikšteles, nes miesto kiemuose arti gatvės ar automobilių stovėjimo vietos esančios aikštelės nėra saugios. Tėvai baiminasi, kad vos kelis žingsnius nuo žaidimų vietos pabėgėję jų atžalos gali būti partrenkti visai šalia lekiančių automobilių. Žaidimai smėlio dėžėse taip pat pavojingi – vaikai gali užsikrėsti benamių gyvūnų ten atneštomis ligomis. Tokskarozė, toksoplazmozė, įvairios kaspinuočių rūšys, spalinės ir kitas ligas sukeliantys parazitai – uždara vaikų žaidimų aikštelė turėtų padėti viso to išvengti. Be to, atviruose miesto kiemuose dažnai pasitaiko sulūžusių sūpynių, netvirtų medinių konstrukcijų, skirtų vaikams laipioti, kitų nekokybiškų žaidimų priemonių. Atviras bendrų kiemų žaidimo aikšteles taip pat sunku apsaugoti ir nuo nepageidaujamų lankytojų.